Duszpasterstwo Niesłyszących

Diecezji Ełckiej

23.01.2016 roku w Olecku, odbył się diecezjalny dzień skupienia i spotkanie opłatkowe dla osób niesłyszących z naszej diecezji. W spotkaniu wzięło udział 110 osób z naszej diecezji i okolic. Była możliwość skorzystania ze spowiedzi, uczestniczyliśmy w uroczystej, wspólnej Mszy Świętej w kościele, pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku. Mszę św. w intencji ludzi niesłyszących i słabo słyszących odprawili: ks. Wojciech Kondratowicz i ja. W OSW dla dzieci i młodzieży niesłyszącej zostały wystawione jasełka. W jasełkach wzięły udział dzieci, młodzież i nauczyciele naszej szkoły pod przewodnictwem s. Bernardyny. Następnie odbyła się prezentacja multimedialna, pt.: „Dlaczego Jezus przyszedł na ziemię”?

Miłym akcentem spotkania był smaczny obiad i oczywiście długo oczekiwany, szczególnie przez najmłodszych uczestników spotkania, Mikołaj z prezentami. O pomoc św. Mikołajowi i organizację spotkania, zadbał pan Andrzej Makarewicz. Uczestnicy spotkania otrzymali też kalendarz, w którym są informacje, o możliwości spowiedzi i mszy św. dla niesłyszących w całej Polsce. Jak zwykle na naszych spotkaniach trudno było się namigać i rozstać...

Ten dzień nie wyglądałby tak radośnie gdyby nie pomoc ludzi dobrej woli. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i sponsorowanie spotkania. Już św. Paweł napisał, że „radosnego dawcę miłuje Bóg”(por. 2 Kor 9,7). Niech Dobry i Miłosierny Jezus Obdarzy Was: zdrowiem, dobrym humorem i poczuciem spełnienia płynącym z bezinteresownej służby drugiemu człowiekowi.

x.A.H.