Duszpasterstwo Niesłyszących

Diecezji Ełckiej

„Wśród codziennego zgiełku, głos się nie rozchodzi”

W sobotę 13.01.2018 r. w Ełku, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Otóż do naszego przyjaznego miasta przybyły Osoby niesłyszące, z terenu całej diecezji ełckiej oraz goście z terenów diecezji białostockiej i łomżyńskiej. Celem przyjazdu było wspólne przeżycie dnia odwołującego się w treści i atmosferze do Świąt Bożego Narodzenia. Przybyło aż 150 osób niesłyszących i słabosłyszących, z takich miejscowości jak: Biała Piska, Białystok, Czyżew, Ełk, Giżycko, Gołdap, Łomża, Nowa Wieś Ełcka, Olecko, Pisz, Sejny, Suwałki i Zambrów.

Uczestnicy spotkania zostali najpierw zaproszeni do domu biskupiego, gdzie otrzymali błogosławieństwo, obrazki, a dzieci słodycze z rąk ks. Biskupa Jerzego Mazura. Następnie uczestnicy spotkania udali się do młodej i gościnnej parafii p.w.: św. Jana Pawła II w Ełku, gdzie osoby niesłyszące zostały ciepło przyjęte przez ks. Proboszcza dr Tadeusza Białousa i jego niezastąpionych współpracowników z Katolickiego Przedszkola „U Lolka”. Tam też odbyło się całe spotkanie. Od godziny 10 głusi korzystali z sakramentu spowiedzi świętej w języku migowym. Następnie wspólnie z zaproszonymi gośćmi, wśród których swoją obecnością ucieszył osoby niesłyszące prezydent miasta Ełku, pan Tomasz Andrukiewicz, wspólnie przełamali się opłatkiem.

Czytaj więcej...

23.01.2016 roku w Olecku, odbył się diecezjalny dzień skupienia i spotkanie opłatkowe dla osób niesłyszących z naszej diecezji. W spotkaniu wzięło udział 110 osób z naszej diecezji i okolic. Była możliwość skorzystania ze spowiedzi, uczestniczyliśmy w uroczystej, wspólnej Mszy Świętej w kościele, pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku. Mszę św. w intencji ludzi niesłyszących i słabo słyszących odprawili: ks. Wojciech Kondratowicz i ja. W OSW dla dzieci i młodzieży niesłyszącej zostały wystawione jasełka. W jasełkach wzięły udział dzieci, młodzież i nauczyciele naszej szkoły pod przewodnictwem s. Bernardyny. Następnie odbyła się prezentacja multimedialna, pt.: „Dlaczego Jezus przyszedł na ziemię”?

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Opłatkowe które odbędzie się 23.01.2016 r. (sobota) w Olecku.

Program uroczystości:

09.30 – 10.40 – Spowiedź w Ośrodku (ul. Słowiańska 2)
10.40 – 11.00 – przejście do kościoła
11.00 – 12.00 – Msza Święta w kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny
12.00 – 12.45 – Jasełka i podzielenie się opłatkiem
13.00 – 18.00 – Obiad, słodki poczęstunek, spotkanie z Mikołajem.

Czytaj więcej...