Duszpasterstwo Niesłyszących

Diecezji Ełckiej

„Wśród codziennego zgiełku, głos się nie rozchodzi”

W sobotę 13.01.2018 r. w Ełku, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Otóż do naszego przyjaznego miasta przybyły Osoby niesłyszące, z terenu całej diecezji ełckiej oraz goście z terenów diecezji białostockiej i łomżyńskiej. Celem przyjazdu było wspólne przeżycie dnia odwołującego się w treści i atmosferze do Świąt Bożego Narodzenia. Przybyło aż 150 osób niesłyszących i słabosłyszących, z takich miejscowości jak: Biała Piska, Białystok, Czyżew, Ełk, Giżycko, Gołdap, Łomża, Nowa Wieś Ełcka, Olecko, Pisz, Sejny, Suwałki i Zambrów.

Uczestnicy spotkania zostali najpierw zaproszeni do domu biskupiego, gdzie otrzymali błogosławieństwo, obrazki, a dzieci słodycze z rąk ks. Biskupa Jerzego Mazura. Następnie uczestnicy spotkania udali się do młodej i gościnnej parafii p.w.: św. Jana Pawła II w Ełku, gdzie osoby niesłyszące zostały ciepło przyjęte przez ks. Proboszcza dr Tadeusza Białousa i jego niezastąpionych współpracowników z Katolickiego Przedszkola „U Lolka”. Tam też odbyło się całe spotkanie. Od godziny 10 głusi korzystali z sakramentu spowiedzi świętej w języku migowym. Następnie wspólnie z zaproszonymi gośćmi, wśród których swoją obecnością ucieszył osoby niesłyszące prezydent miasta Ełku, pan Tomasz Andrukiewicz, wspólnie przełamali się opłatkiem.

Czytaj więcej...